ukryj opispokaż opis

Okna

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem znanych producentów.

Okno – nieodłączny element naszego domu

Dzięki któremu możliwe jest dotarcie promieni słonecznych do każdego wnętrza. Jednak to, ile światła znajdzie się w naszym domu, zależy przede wszystkim od naszych preferencji.

Wybór okna wbrew pozorom nie jest prosty, a raz wybrane okno w założeniu ma służyć jak najdłużej.

Każdy ma inne potrzeby, wymagania i możliwości. Inne parametry należy uwzględnić na wsi, a inne w mieście, na Suwalszczyźnie panują zimy mroźniejsze niż na Pomorzu, w górach wieją wiatry silniejsze niż na Mazowszu.

Straty ciepła ograniczone do minimum

Okna i drzwi balkonowe powinny być „jak najcieplejsze”, aby straty energii w budynku zostały możliwie ograniczone. Od tego zależą przecież wydatki na ogrzewanie. Warunek ten łatwo spełnić, ponieważ większość współcześnie produkowanych okien ma parametry zdecydowanie lepsze od uznanych za dopuszczalne. Każde pomieszczenie w domu wymaga sposobu oświetlania zależącego od przeznaczenia. Dotyczy to zarówno wielkości powierzchni przeszklonej, jak i jej umiejscowienia. Okna mogą się przecież znajdować w ścianie zewnętrznej i wtedy zapewniają oświetlenie boczne, w dachu — górne, w ścianie wewnętrznej — pośrednie. Nie mniej istotnymi czynnikami są natężenie światła i czas jego ekspozycji. W dużej mierze zależą one od zorientowania pomieszczenia względem stron świata. Z myślą o bezpieczeństwie naszego mienia okna mogą być zaopatrzone w specjalne systemy zabezpieczające, dostosowane do wymagań klienta.

Szeroki wybór okien

Oferta okien jest duża i różnorodna. Aby wybrać do naszego domu czy mieszkania te najlepsze, trzeba poznać ich podstawowe funkcje i parametry. Okna mają oświetlać pomieszczenia, dostarczać stale świeżego powietrza oraz chronić przed zimnem, wiatrem i hałasem. Są też ważne dla architektury budynku – od ich urody i rozmieszczenia zależy wygląd elewacji – powinny być zatem ładne i trwałe. O jakości okien i ich właściwościach decyduje nie tylko materiał z którego są zrobione ramy, ale też:

 • nowoczesna technologia produkcji,
 • staranność wykonania,
 • dobór szyb,
 • okuć,
 • uszczelek i innego osprzętu
 • precyzyjny montaż w otworze.

Różne typy okien

Miarodajnym wskaźnikiem jakości są aprobaty techniczne, które powinien posiadać każdy wyrób. Zawierają one informacje o typach okien, sposobach produkcji, materiałach, wymaganych współczynnikach i wiele innych.

W ofercie naszej firmy znajdziesz:

 • okna drewniane,
 • okna z PCV
 • okna z aluminium
 • okna z włókien szklanych
 • okna aluminiowo-drewniane (tzw. hybrydy),
 • okna tworzywowo-drewniane.

Galeria przykładowych modeli

Poniżej znajdziesz tylko niewielką część naszej oferty. Zapraszamy do naszych salonów, gdzie zapoznamy Cię z pełnym asortymentem różnego rodzaju okien renomowanych producentów. Zagwarantujemy Ci również pełen serwis instalacyjny oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Doradztwo

Skutecznie doradzimy wybrać optymalne rozwiązania dla Państwa domu, mieszkania, firmy czy innej inwestycji.

Montaż

Zakupione w naszej firmie okna montuje u Państwa nasz własny, profesjonalny zespół sprawdzonych fachowców.

Serwis

Gwarantujemy szybki serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny na wszystkie zakupione u nas okna.