« wstecz

Sokółka Okna i Drzwi - energooszczędne okna drewniane linii ELITE92

https://www.youtube.com/watch?v=hZeIUevSkvM&nohtml5=False

Informacje podstawowe i wyposażenie

Energooszczędne okna drewniane ELITE 92 -- to produkt będący nie tylko doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć naturalnie drewniane, energooszczędne okna ale również produkt, który podkreśli klimat każdego wnętrza. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym zapewni wygodę, doskonały design i znakomite parametry użytkowe.

 

Najważniejszym z parametrów technicznych określających poziom energooszczędności jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna. Im wartość tego współczynnika jest niższa, tym mniej ciepła „ucieka" z naszego domu. W przypadku okien drewnianych sosnowych linii ELITE 92 współczynnik ten wynosi Uw=0,8 W/m2K.

 

Kolejnym, równie istotnym, parametrem jest poziom izolacji akustycznej. W zależności od zastosowanego pakietu szybowego waha się on od 32 do 40 dB. Wskaźnik ten oznacza, że w porównaniu z otoczeniem zewnętrznym o tyle dB mniej hałasu słyszymy wewnątrz pomieszczenia.

 

 

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna -- poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna -- takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien.

W oknach ELITE 92 rama skrzydła i ościeżnicy ma grubość 92 mm i jest wykonana z czterech warstw drewna z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów. Do produkcji okien używamy głównie drewna sosnowego, meranti lub dębu.


Energooszczędność drewnianych okien ELITE 92 wynika także z nowoczesnej konstrukcji. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie 2 uszczelek wrębowych, uszczelki krawędziowej, oraz uszczelki na powierzchni styku termookapnika i ramy okna. Ta ostatnia zapobiega dostawianiu się nie tylko chłodnego powietrza, ale również wody opadowej pomiędzy skrzydło a ościeżnicę okna.

 


 

 

Gwarancja

- 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
- 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji
- 3 lata - na powłoki malarskie kryjące
- 2 lata - na powłoki malarskie transparentne

 

 

 

 


 


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych
jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
wykonanie serwisu: gqim.com