« wstecz

Jak przygotować się do wymiany okien?

27-06-2017

Jakie okna wybrać?

Na rynku istnieje wiele modeli okien, które różnią się nie tylko rozmiarem i sposobem otwierania, ale przede wszystkim odpowiednimi parametrami, które powinny być dopasowane do naszych potrzeb. Jeżeli chcemy zachować jak najwięcej ciepła i zaoszczędzić na ogrzewaniu, to idealnie sprawdzą się okna energooszczędne. Wszystkie okna oznaczone są współczynnikiem przenikania ciepła dla całego okna -- im niższy jest ten parametr, tym więcej ciepła zostanie we wnętrzu. Jeżeli zaś to nie na cieple zależy nam najbardziej, a na ciszy i spokoju, którego nie można zaznać przez ruchliwą ulicę tuż koło domu, to idealnym rozwiązaniem są okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej. Im większy współczynnik izolacji, tym ciszej będzie w mieszkaniu.

Jak przygotować pomieszczenie do wymiany okien?

Przy każdym remoncie musimy się liczyć z małym bałaganem. Skoro mamy już wybrane okna, to teraz należy zabezpieczyć pomieszczenie przez przykrycie mebli i podłóg folią malarską, plandeką lub tekturą. Wszystkie elementy wyposażenia należy ustawić tak, aby nie przeszkadzały w dostępie do okien.


Źródło: http://zadomowieni.com/jak-przygotowac-sie-do-wymiany-okien/


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych
jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
wykonanie serwisu: gqim.com