Porady

Czy wiesz, że Twoje okno ma dwa tryby? Zmieniając je dwa razy w roku możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy!
30-10-2017

Większość gospodarstw domowych ma okna z tworzywa sztucznego, które są prawdziwym dobrodziejstwem. Takie okna są nie tylko trwalsze, ale są także łatwiejsze w utrzymaniu. Niestety niewiele osób wie, że takie okna mają swoje właściwości, które zmieniają się w zależności od pór roku.

 
czytaj więcej »
Skraplanie się wody na oknach - jak pozbyć się problemu?
Żródło: http://zadomowieni.com/skraplanie-sie-wody-na-oknach-jak-pozbyc-sie-problemu/

Borykacie się ze skraplającą się wodą na oknach? Zobaczcie, jakie są przyczyny i jak pozbyć się tego uciążliwego problemu!

czytaj więcej »
Jak przygotować się do wymiany okien?
27-06-2017

W te wakacje planujecie wymianę okien? Zobaczcie, jak przygotować się do tej operacji!


Wymiana starych okien na nowe to spora inwestycja, ale poprawnie wykonany remont pozwoli sporo zaoszczędzić w sezonie grzewczym. Jednak zanim przystąpimy do wymiany, musimy wybrać pomiędzy oknami drewnianymi a tymi z PCV, a następie zdecydować się na odpowiedni rodzaj. Mając ten etap za sobą, wystarczy już tylko odpowiednio przygotować mieszkanie, aby wnętrze nie ucierpiało podczas remontu.

 


czytaj więcej »
Wszędzie ten złoty dąb!
27-02-2017

Kolor tej okiennej okleiny wybierany jest w Polsce nawet w 60% przypadków. Do modnych wnętrz w stylu skandynawskim proponujemy jednak winchester, jasny dąb lub sosnę górską. To kolory znacznie chłodniejsze i pasujące do wszechogarniającej szarości. 


czytaj więcej »
Czy można montować okna w budynku nieotynkowanym?
27-02-2017

Odradzamy to, jednak jeżeli jest to konieczne, należy przestrzegać poniższych zasad:


✔️dokładnie zabezpieczyć okna folią w celu ochrony przed zabrudzeniem podczas tynkowania,
✔️ciągle wietrzyć pomieszczenia w celu eliminacji wilgoci znajdującej się wewnątrz.Jeśli wietrzenie będzie niedostateczne, drewno zacznie pęcznieć. Tak samo dzieje się w przypadku nie wystarczającej wentylacji w użytkowanym już pomieszczeniu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz w FAQ: http://sokolka.com.pl/faq.html


czytaj więcej »
Marzycie o duuużych przeszkleniach?
27-02-2017

Marzycie o duuużych przeszkleniach? Jako wyjście na taras, balkon czy ogródek świetnie sprawdzą się energooszczędne drzwi podnoszono-przesuwne firmy SOKÓŁKA Okna i Drzwi S.A.:


☑️THERMO HS - http://sokolka.com.pl/drzwi-podnoszono-przesuwne-thermo-hs....
☑️ECO LINE - http://sokolka.com.pl/drzwi-podnoszono-przesuwne-eco-line.h...
☑️THERMO HS ALU - http://sokolka.com.pl/drzwi-podnoszono-przesuwne-thermo-hs-...
☑️ECO LINE ALU - http://sokolka.com.pl/drzwi-podnoszono-przesuwne-eco-line-a...
czytaj więcej »
Okna przyjazne dzieciom
27-02-2017

Kiedy w domu mieszkają dzieci, ich bezpieczeństwo jest tematem, którego nie można ignorować. Największe ryzyko w otoczeniu dzieci niosą ze sobą okna. Tym bardziej, jeśli mieszkamy na wyższych kondygnacjach w bloku lub w piętrowym domu. Jak temu zaradzić?

Klamki na zatrzask lub kluczyk

Małe dzieci są bardzo ciekawe i żywiołowe. To oznacza, że wystarczy chwila nieuwagi, aby znalazły się przy oknie. Jeśli nie jest ono odpowiednio zabezpieczone, nietrudno o nieszczęście. Takie zagrożenie bardzo łatwo wyeliminować. Wystarczy zadbać o odpowiednie klamki. Do wyboru mamy klamki z systemem blokującym zamontowanym w ich wnętrzu lub specjalne klamki zamykane na kluczyk. Skutecznie uniemożliwiają dziecku otwarcie okna, a jednocześnie nie wpływają w znaczący sposób na korzystanie z nich przez dorosłych. Wystarczy wtedy jedynie użyć kluczyka lub otwierać klamkę, jednocześnie wciskając blokadę. Takie rozwiązanie chroni nas również przed włamywaczami.

Wzmocniona szyba

Dzieci potrafią być bardzo żywiołowe. Czasami podczas zabawy może na tym ucierpieć szyba. Pod ciężarem dziecka lub trafiona piłką, może pęknąć. Aby uniknąć takiego niebezpieczeństwa, warto zainwestować w bezpieczną szybę. Jest ona wzmocniona specjalną folią i składa się z kilku warstw szkła. Sprawia to, że w razie rozbicia, rozpada się na małe, tępe kawałki. Dzięki temu maleje ryzyko zranienia się przez dziecko. Na rynku dostępne są również szyby z wmontowaną siatką, która całkowicie eliminuje rozsypanie rozbitego szkła -- pozostaje ono zawsze na swoim miejscu.


Źródło: http://zadomowieni.com/okna-przyjazne-dzieciom/


czytaj więcej »
Gdy budzisz się rano na szybie jest wilgoć i lód?
26-01-2017

Gdy wstajesz rano na Twoim oknie pojawia się lód? To bardzo zła oznaka. Wilgoć od wewnętrznej strony okna nie powinna się pojawiać, dlaczego jednak tak się dzieje?


czytaj więcej »
Nowe warunki techniczne dla budynków: zaostrzone wymagania dla okien i drzwi
26-01-2017

Od tego roku zaczęły obowiązywać nowe warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki. Zaostrzone wymagania mają ma celu poprawę energooszczędności obiektów. Wyroby używane do budowy nowych domów, m.in. okna i drzwi, muszą mieć lepsze parametry termoizolacyjne. W praktyce oznacza to nie tylko więcej ciepła w domach, ale także mniejsze rachunki za ogrzewanie.


czytaj więcej »
Dlaczego warto wybrać drzwi malowane firmy POL-SKONE?
4-05-2016

Bez względu na to, czy dajemy się ponieść modnym trendom, czy też tworzymy własny styl -- przy urządzaniu mieszkania zawsze dbamy o przemyślane zgranie wszystkich elementów. W komponowaniu wymarzonej aranżacji pomoże nam stolarka drzwiowa w indywidualnie dobranym kolorze. Malowane drzwi wewnętrzne firmy POL-SKONE, dostępne w szerokiej gamie wzorów i barw sprawią, że wnętrze Twojego mieszkania nabierze oryginalnego wyrazu.


czytaj więcej »
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych
jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
wykonanie serwisu: gqim.com